PROJELER‎ > ‎

AKSAKAL APARTMANI

Genel Özellikler

Anadolu yakasının en nezih muhitlerinden Feneryolu'nda, Kameriye Park’ın hemen karşısında yer alan binamız, Bağdat Caddesi'ne yürüme mesafesinde olup; 1 adet bodrum, 1 adet zemin ve 8 adet normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta 2 adet 1+1 (60 m2), normal katlarda ise 1’er adet 3+1 (160 m2) daireler bulunmaktadır.

Taşıyıcı Sistem

Binanın temeli radye jeneral temel olup, bohçalama tekniğine göre kaplanmıştır. Katlarda asmolen (dolgulu) döşeme yer almaktadır. Binanın inşasında TSE standartlarına göre C35 sınıfı hazır beton ve STIII sınıfı nervürlü inşaat demiri kullanılmıştır. Beton ve demir denetimleri yapı denetim bürosu tarafından sağlanmıştır.

Dış Cephe

Dış cephede, arasında taş yünü bulunan ASAŞ marka alüminyum kompozit paneller kullanılmıştır. Bununla beraber, yer yer sadece boya yapılan yüzeylerde, yüksek yoğunluklu, lamba zıvana profilli, ekstrüde polistren (XPS) ısı yalıtım plakaları ile CAPATECT SİYAM marka gerekli dış cephe izolasyonu (mantolama) sağlanmıştır.

Isıtma Sistemi

Dairelerde VIESSMANN marka kombi yer almaktadır. Isıtma sistemi merkezi kolektörden radyatörlere zemin kaplamasının altından, FIRAT marka oksijen bariyerli boru ve fittings ile yapılmıştır.

Mekanik Tesisat

Tüm daire ihtiyaçları, gerekli bina içi ve çevre aydınlatmaları, asansörler ve hidrofor için kesintisiz enerji sağlayabilen AKSA marka 75 kVA jeneratör sistemi kurulmuştur.

Binada, THYSSENKRUPP marka makine dairesiz ve çift hızlı 4 kişilik bir yolcu asansörü tesis edilmiştir.

Salon ve ebeveyn yatak odaları için 1’er adet split klima altyapısı (bakır boru, elektrik ve drenaj) sağlanmıştır.

Ayrıca 1 adet döner ve 4 adet sabit kameradan oluşan ve 2 haftalık kayıt yapabilen kapalı devre güvenlik kamera sistemi tesis edilmiştir.

İnce İşler

Daire giriş kapıları GİZA marka çelik kapı olup, iç yüzleri daire içi kapıları ile aynı renkte ahşap (tik) ile kaplanmıştır. Kapılara, kilitlendiğinde kapıyı kasaya üstten ve yandan bağlayan KALE marka kilit takılmıştır.

İç kapılar doğal ahşap (tik) ile kaplanmış, kapı aksesuarları olarak HAFFALE marka menteşe ve kulplar tercih edilmiştir.

Antrede, iç kapılar ile aynı renk kaplamadan imal edilen 1 adet portmanto yer almaktadır.

Pencere doğramaları EGEPEN marka 7000 serisi, PVC esaslı ve ısı yalıtımlı olup, çift açılabilme özelliklidir. Pencere camları olarak 4+16+4 mm cam sistemine göre toplam 24 mm kalınlıkta PAŞABAHÇE marka ısıcam kullanılmıştır. Bütün salon ve oda pencerelerinde dış cephe tasarımına uygun renkte monoblok motorlu panjur sistemi yer almaktadır.

Mutfak dolapları olarak, LINEADECOR marka Dora serisi tercih edilmiştir. Üst dolapların altında gizli aydınlatma, tezgah altında ise 1 adet çöp kovası ve çekmece içinde çatal bıçaklık yer almaktadır. Ayrıca çekmeceler yavaş ve sessiz açılıp-kapanabilme özelliğine sahip olup, dolap kapaklarına sessiz kapanmalarını sağlayacak stoperler takılmıştır. Bütün dolap kapakları MDF’den imal edilmiş ve HAFFALE marka aksesuarlar kullanılmıştır.

Mutfak tezgahları ÇİMSTONE marka olup, pencere önlerinde 1,5 gözlü ve damlalıklı FRANKE marka eviye ve spiralli batarya yer almaktadır. Ayrıca mutfaklarda FRANKE marka ankastre ocak, fırın ve davlumbaz bulunmaktadır. Bunlar için gerekli tüm elektrik ve doğalgaz tesisatı tanzim edilmiştir.


Banyolarda duvar ve zemin kaplaması olarak, VİTRA marka Attraction serisi porselen seramikler tercih edilmiştir. VİTRA marka vitrifiye elemanları, ARTEMİS marka banyo ve lavabo bataryaları ayrıca GEBERIT marka (gömme rezervuarlı) asma klozet yerleştirilmiş ve arkasında bordür teşkil edilmiştir.

Salon ve oda zeminleri ŞERİFOĞLU marka lamine parke ile kaplanmıştır.Çevre Düzenlemesi

Bahçe, peyzaj projesi çerçevesinde bitkilendirilmiş ve aydınlatılmıştır. Bahçe sulaması için otomatik sulama sistemi kurulmuş ve kumanda paneli uygun bir noktaya yerleştirilmiştir.

Bodrum katta kapalı otopark alanı oluşturulmuş ve otomatik kepenk sistemi takılmıştır. Ayrıca her daire için özel depo alanı tanzim edilmiş ve gerekli doğal havalandırma sağlanmıştır.